Young Voice | scéna mladého cirkusu

Komponovaná show mladých cirkusových talentů z celé republiky. Ti představí výsledky své roční práce během projektů TNT (Cirkulárium) a YX Teens Exchange (Cirkonet, Cirqueon, Cirkulárium, Akrobat, BudeCirkus) a se svou novinkou Poulets / Už zase?! se představí i brněnští teens cirkusu LeGrando.
Po představeních navazuje debata Představení Asociace nového cirkusu
Asociace nového cirkusu je profesní organizací pro profesionály a organizace v oblasti nového cirkusu, která vznikla v březnu letošního roku. Co je jejím cílem a co může nabídnout právě vám? S tím vás seznámí koordinátorka Asociace Anna Vondráčková během debaty s prostorem pro vaše dotazy.

  • 26. 5. 11:00
  • šapitó U Ježíška
  • vstupné dobrovolné

Cirkulárium: TNT

Not Fragile Like A Flower... Fragile Like A Bomb. TNT!
Ve skupině vykazují mimořádně dobré vlastnosti - jsou velmi stabilní a málo citlivé vůči vnějším vlivům. Skrývají v sobě sílu. Když je třeba, ukážou ji světu s velmi vysokou razancí výbuchu. Rozdrtí vás, smetou, jsou jedovaté. Nechte pěkně ruce v kapsách. Styk s kůží může vyvolat vaše podráždění… 

 

Cirkonet YX: Společnost XY
(Akrobat, BudeCirkus, Cirkulárium, Cirqueon)

rovně-stop... doprava-stop... rovně-stop... doleva-stop… KONTAKT! Predstavujeme vám Spolecnost XY.
Chodíme ve vyjetých kolejích. Pohybujeme se mezi mantinely. Posouváme se jen po osách X a Y.
Co se ale stane když vybočíme? To uvidíme teprve až se k tomu odvážíme. Změna je na každém z nás. Je to na vás! Ale dokázat to můžeme jedině společně.

 

LeGrando: Poulets / Už zase?!

Mladí cirkusáci z Brna přiváží představení plné skvělých akrobatických výkonů protkané tématem, kterého se dotkl snad každý z nás. A co že to předvedou? Básnička napoví:

Zas mám prsty mezi lanky,
ze života do říkanky.
Už zase po mně něco chtějí
a za zády se mi vždy smějí.


Projekty performance groups Cirkulárium TNT a Cirkonet YX jsou podpořeny Národním plánem obnovy Ministerstva kultury.