Kabinet žonglérských kuriozit

Právě si prohlížíte představení z předchozích ročníků. Podívejte se raději na aktuální program.

Kabinet žonglérských kuriozit je systematický žonglologický exkurz do hlubin a tajů zručné manipulace s objekty. Mýty, fakta, argumenty a nečekané souvislosti. Interaktivní performance stírající hranice mezi divadlem, novým cirkusem, stand-up comedy a vědeckou přednáškou.

Zajímalo vás někdy, s čím vším a s kolika kusy toho onoho kdy kdo žongloval? Věděli jste, že první zmínka o žonglování pochází z 4000 let staré nástěnné malby z Egypta? Že Leonardo da Vinci byl obstojný žonglér? Že hodinou žonglování spálíte 280 kalorií, což zhruba odpovídá stejnému času hraní badmintonu? Nebo taky že žonglování má pozoruhodné dopady na strukturu mozku a že existuje matematický zápis žonglování? A v neposlední řadě to, že vesmír je de facto fascinujícím žonglérským trikem. Co žonglování a teologie? Co žonglování a Vy!?

Nové představení Bratrů v tricku si klade za cíl představit divákovi osobitou a interaktivní formou historii a pozadí žonglování jako jedinečné pohybové aktivity a cirkusové disciplíny. Můžete se těšit na názorné ukázky, rekonstrukci zapomenutých žonglérských technik a pomůcek.

Václav Jelínek a Adam Jarchovský se žonglování nezávisle na sobě věnují přes 20 let a posledních 11 let se tato cirkusová disciplína stala jejich společným výrazovým prostředkem.  Zároveň mimo umělecké aktivity využívají žonglování jako nástroj pro práci s nejrůznějšími skupinami lidí v rámci filozofie celosvětového fenoménu Sociálního cirkusu. Ve spolupráci s organizací Artists4childrem pracovali s ohroženou mládeží mimo jiné v Indii, Palestině, Bosně a Hercegovině a Makedonii. S pražským centrem pro nový cirkus - CIRQUEON jsou spjati od jeho založení a mají za sebou pedagogické projekty například v Jedličkově ústavě, Psychiatrické nemocnici Bohnice, projekt cirkus Naslepo a další. Tam všude se žonglování osvědčilo jako aktivita, která dokáže potenciálně oslovit každého a být mu velice prospěšná. Žonglovat znamená být lepší!

Toto představení není jen glorifikací jedné cirkusové disciplíny, ale rovněž promyšlenu advokacií žonglérství. To vše zabaleno do autentického a svébytného humoru Bratrů v tricku, kteří vám naservírují představení, po kterém si to budete chtít hodit!