pro partnery

Staňte se našimi partnery

Cirkus je náš živel - zažijte ho na vlastní kůži v rámci partnerství

Kdo jsme?

  • Jsme novocirkusová organizace Žongléros Ansámbl z Plzně. Pod hlavičkou naší umělecké company TUTOcirk nabízíme širokou škálu vystoupení a novocirkusových programů vhodných pro pouliční festivaly a venkovní i indoor události. Pravidelně vystupujeme na největších českých novocirkusových a divadelních festivalech jako je festival Letní Letná a festival Za dveřmi v Praze, Festival v ulicích v Ostravě, Fun Fatale v Jihlavě, Komedianti v ulicích v Táboře, Letní Bláznění v Chebu, Gasparáda v Kolíně a další. Hostovali jsme v divadelních a kulturní prostorech jako Moving Station Plzeň, DEPO 2015 Plzeň, Divadlo BRAVO Praha, DIOD Jihlava, Výměník1 České Budějovice či Trojhalí Karolína Ostrava.
  • Provozujeme Cirkulárium - centrum nového cirkusu v Plzni, kde pořádáme kurzy a workshopy, vedené našimi zkušenými lektory i externími odborníky, pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé i učitele se zájmem aplikovat metody nového cirkusu do svých hodin.
  • Dlouhodobě se věnujeme sociálnímu cirkusu. Jsme jedni ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet
  • Každoročně organizujeme novocirkusový festival Žonglobalizace

O Žonglobalizaci

Jsme největší festival nového cirkusu v západních Čechách. Do Plzně každoročně přinášíme zvučná jména zahraničních i tuzemských performerů a company, nabízíme workshopy nového cirkusu i další doprovodný program. Festival pořádáme již od roku 2011. V roce 2023 jsme se poprvé přesunuli blíže k centru města a všeho dění - do lokality “U Ježíška”, což nám umožňuje oslovit širokou veřejnost, která okolí řeky Radbuzy hojně navštěvuje. Hlavní program festivalu probíhá již tradičně v cirkusovém šapitó. 

Festival je neziskového charakteru. Cílíme převážně na mladé lidi a rodiny s dětmi z celého regionu. Každoročně se zvyšuje počet návštěvníků všech věkových kategorií, kterým nabízíme zajímavý a rozmanitý program. Během posledního ročníku festivalu zavítalo na představení a komponované večery v šapitó přes 1500 diváků, venkovní doprovodný program (otevřené workshopy, dětská herna, venkovní představení, hudební produkce) navštívilo okolo 6000 návštěvníků.

Cirkus je otevřený všem, kteří o něj mají zájem, proto i my se snažíme velkou část našeho programu pořádat zdarma. Část finančních prostředků získáváme z grantů MKČR, města Plzně, Plzeňského kraje či městských částí.

Chceme, aby festival nadále mohl růst, rozšiřoval programovou nabídku a zvyšoval kvalitu dramaturgie. Naším cílem je proto naleznout stabilního partnera, který bude rezonovat s vizí našeho festivalu a finančně či dárcovsky nás podpoří.

 

 

Naše nabídka

V rámci partnerství můžeme nabídnout volné vstupenky či slevy pro zaměstnance na chystaná festivalová představení, profesionální vystoupení na firemní akci, workshop nového cirkusu či uspořádání teambuildingové akce u nás v Cirkuláriu - centru nového cirkusu nebo na vámi zvoleném místě.

Samozřejmostí je propagace Vaší společnosti na tiskových materiálech, sociálních sítích, webových stránkách a v místě konání akce. 

Našemu partnerství se po kreativní stránce meze nekladou. Způsob naší spolupráce ušijeme na míru. V oblasti nového cirkusu máme již dlouholeté zkušenosti. V našem portoliu najdete jak venkovní a divadelní představení tak profesionální videa (natočili jsme i krátký novocirkusový film Transformace).

Vzhledem k tomu, že festival je neziskový, můžete se vaším sponzorstvím stát společensky odpovědnou společností. Dlouhodobě spolupracujeme také s plzeňskými organizacemi jako Člověk v tísni či Tady a Teď, které se zaměřují na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Naše spolupráce může mít tedy i podobu podpory sociálního cirkusu.

 

      

 

Pokud vás naše nabídka cirkusového partnerství zaujala, neváhejte nás kontaktovat na mailu info@zonglobalizace.cz

Těšíme se na spolupráci!

Tým festivalu Žonglobalizace


 

Andrea Vernerová andrea@tutocirk.cz